A vállalatról
A fájl a következő formátumokban tölthető le: ( DOCX )
-
Eladó felel az áru hibáiért és a vevő köteles a reklamációt haladéktalanul érvényesíteni az eladónál a reklamációs szabályzat szerint.
-
Vevő a megrendelés eladó részére történő elküldése előtt a megfelelő mezőre kattintva igazolja, hogy elolvasta a Reklamációs szabályzatot, azzal teljes mértékben egyetért, és ugyanakkor igazolja, hogy rendesen tájékoztatták az áru reklamálásának feltételeiről és módjáról, beleértve azokat az adatokat is, hogy hol lehet a reklamációt érvényesíteni, a garanciális javítások végrehajtásáról a Tt. 205/2007 fogyasztóvédelemről és a SzT 372/1990 sz., vétségekről szóló törvénye módosításáról szóló többször módosított törvény (a továbbiakban „törvény”) 18.par. (1) bekezdésével összhangban.
-
A reklamációs szabályzat a vevő által az eladótól, az eladó honlapján található internetes üzletből elektronikus úton vásárolt árura vonatkozik.
-
Vevő csak arra az árura nézve érvényesítheti az eladónál a jótállást, amely olyan hibákat mutat, amiket a gyártó, a szállító vagy eladó okozott, jótállás alá tartozik és az eladónál lett vásárolva.
-
Az árura vonatkozó reklamációs eljárás azon a napon kezdődik, amikor teljesülnek az s alábbi feltétel:
- Eladónak kézbesítették a vevő által kitöltött reklamációs nyomtatványt
- Eladónak kézbesítették a vevő által reklamált árut.
Eladó javasolja a vevőnek, hogy az áruküldeményt bebiztosítsa. Az utánvéttel küldött árut az eladó nem veszi át.
-
A reklamációs eljárás kezdete ugyanakkor a reklamáció érvényesítésének napja. A reklamált árut el kell juttatni az eladó székhelyére, ha az eladó vagy az erre kijelölt személy másként nem határoz.
-
Eladó vagy az erre kijelölt személy az eladó által meghatározott alkalmas formájú igazolást ad vevőnek az áru reklamációjának érvényesítéséről, pl. e-mailben vagy írásban, amelyben köteles pontosan megjelölni az áru hibáit a Törvény 18.par. (5) bekezdésével összhangban, és kioktatni a fogyasztót a jogairól, amelyeket a Polgári Törvénykönyv 622 és 623. paragrafusainak rendelkezései biztosítanak a számukra. Ha a reklamáció érvényesítésére a távkommunikáció eszközeivel kerül sor, eladó köteles azonnal visszaigazolni vevőnek a reklamáció érvényesítését. Ha az igazolást nem lehet azonnal kézbesíteni, haladéktalanul el kell juttatni a vevőhöz, legkésőbb azonban a reklamáció elintézéséről szóló dokumentummal együtt. A reklamáció érvényesítésének visszaigazolását nem kell kézbesíteni, ha vevő más módon igazolni tudja a reklamáció érvényesítését.
-
Vevő döntése alapján, hogy a Polgári Törvénykönyv 622-623.paragrafusai értelmében őt megillető jogok közül melyiket érvényesíti, eladó vagy az általa kijelölt személy köteles megjelölni a reklamáció elintézésének módját a Törvény 2.par. m) betűje szerint azonnal, bonyolultabb esetekben a reklamációs eljárás kezdete után 3 napon belül, indokolt esetben, különösen, ha az áru állapotának bonyolult műszaki értékelésére van szükség, legkésőbb 30 nappal a reklamációs eljárás megkezdése után. A reklamáció elintézési módjának megjelölése után eladó vagy a kijelölt személy a reklamációt azonnal elintézi, indokolt esetben a reklamáció később is elintézhető. A reklamáció elintézésének azonban nem szabad a reklamáció érvényesítésétől számított 30 napnál tovább tartania. A reklamáció elintézésére kijelölt határidő eltelte után a fogyasztónak joga van visszalépni a szerződéstől, vagy joga van az áru új árura történő cseréjére. Ha vevő az áru reklamációját az adásvételi szerződés megkötése utáni 12 hónapon belül érvényesítette, eladó a reklamációt csak szakértő állásfoglalása vagy meghatalmazott, felhatalmazott vagy akkreditált személy állásfoglalása, esetleg erre kijelölt személy állásfoglalása alapján intézheti el elutasítással (a továbbiakban „az áru szakmai elbírálása”). Tekintet nélkül a szakmai elbírálás eredményére eladó nem kérheti vevőtől sem az áru szakmai elbírálásának költségeit, sem egyéb, az áru szakmai elbírálásával összefüggő költség megtérítését.
-
Ha vevő a termék reklamációját az adásvételi szerződés megkötése után 12 hónappal érvényesítette, és eladó a reklamációt elutasította, a reklamációt intéző személy köteles a reklamáció elintézéséről szóló dokumentumban feltüntetni, hogy vevő kinek küldheti el az árut szakmai elbírálás céljából.
-
Vevőnek nincs joga jótállást érvényesíteni azokra a hibákra, amelyekre őt eladó a szerződés megkötése idején figyelmeztette, vagy amelyekről az adásvételi szerződés megkötésének körülményeire való tekintettel tudnia kellett.
-
Eladó a hiba elhárítása helyett mindig kicserélheti a hibás tárgyat hibátlanra, ha ezzel vevőnek nem okoz komoly nehézségeket.
-
Vevő joga a reklamáció érvényesítésére eladónál megszűnik, ha:
- nem mutatja be az áru kifizetéséről szóló igazolást, a szállítólevelet vagy garancialevelet, illetve az áru dokumentációját
- nem jelzi a nyilvánvaló hibákat az áru átvételekor,
- lejár az áru jótállási ideje
- az áru vevő által okozott mechanikus károsodása esetén,
- az árut olyan körülmények között használta, amelyek vegyi és mehanikus hatásukkal nem felelnek meg a természetes környezetnek,
- az áru szakszerűtlen kezelése vagy a róla való gondoskodás elhanyagolása esetén,
- az árut túlságosan megterhelték vagy a dokumentációban feltüntetett feltételekkel ellentétesen használták,
- az árut előre nem látható és nem megakadályozható események rongálták meg,
- az áru véletlen romlás vagy véletlen rosszabbodás miatt károsodott,
- szakszerűtlen beavatkozásra, szállítás alatti károsodásra, tűzkárra vagy egyéb kiszámíthatatlan eseményre került sor.
-
A jótállás nem vonatkozik a tárgy (vagy a tárgy részei) általános, a használat által okozott kopására. A termék rövidebb életképességét nem lehet hibaként kezelni, és reklamálni sem lehet.
-
Abban az esetben, ha az áru a vevő általi átvételkor nem felel meg az adásvételi szerződésben leírtaknak (ellentétben áll az adásvételi szerződéssel), vevőnek joga van arra, hogy eladó a tárgyat ingyen és haladéktalanul az adásvételi szerződésnek megfelelő állapotba hozza. Ha az áru ellentétben áll az adásvételi szerződéssel, a fogyasztónak joga van ún. helyrehozási megállapodásra, éspedig:
- a fogyasztási cikk szerződésnek megfelelő állapotba hozásával, ingyenes javítással
- a vételár arányos csökkentésével,
- pót-áruszállítással,
- a szerződéstől való visszalépéssel.
-
Eladó köteles a reklamációt elintézni és a reklamációs eljárást befejezni az alábbi módok egyikével:
- a javított áru átadása,
- az áru cseréje,
- az áru vételárának visszafizetése,
- az áru árának arányos csökkentése,
- az eladó által meghatározott teljesítés átvételére vonatkozó írásos felszólítás,
- az áru reklamációjának indokolt elutasítása.
-
Eladó köteles a reklamáció elintézésének módjáról és a reklamáció elintézéséről írásos dokumentumot kiadni a vevőnek a reklamáció érvényesítésétől számított 30 napon belül, postai, futár-vagy házhoz szállító szolgálat közvetítésével, vagy e-mailben.
-
A jótállási idő 24 hónap és azon a napon kezdődik, amikor vevő az árut átvette.
-
A jótállási idő meghosszabbodik annyival, ameddig vevő nem használhatta az árut annak garanciális javítása miatt.
-
Ha az árut újra cserélik, vevő egy dokumentumot kap, amelyen fel lesz tüntetve a kicserélt áru, és az esetleges további reklamációkat az eredeti szállítólevél és a reklamációs dokumentum alapján érvényesítik. Ha az árut újra cserélik, a jótállási idő ismét az új áru átvételétől kezd telni, de csak az új árura vonatkoztatva.
-
Ha olyan hibáról van szó, amit nem lehet eltüntetni, vagy többször ismétlődő elhárítható hibáról, vagy nagyobb számú különböző elhárítható hibáról, amelyek akadályozzák az áru rendes vagy hibátlan használatát, eladó a vevő döntésétől függően a reklamációt az alábbiak szerint intézi:
- kicseréli az árut másik, hibátlan árura, azonos vagy hasonló tulajdonságokkal, vagy
- abban az esetben, ha nem tudja újra cserélni, jóváírást állít ki a hibás árura.